Як зробити арку в дверному отворі

Перед тим як приступити до роботи, необхідно вирішити який вид арки підходить саме вам. Як зробити арку в дверному отворі?

Вы можете Скачать кс прям сейчас на сайте.

Існуємо безліч видів арок :

«Портал» - просте і недороге рішення.

«Романтика» - має плоску верхню частину і два невеликих заокруглення.

«Модерн» - може мати згладжені або закруглені кути,

«Класик» - радіус заокруглення арки дорівнює половині ширини прорізу.

Першим що необхідно зробити - виміряти висоту і ширину отвору, товщину стіни. Визначиться з видом арки. Для прикладу візьмемо класичний вид.

Як правило, така арка складається з трьох частин гіпсокартону. Двох бічних і дугоподібною верхньою. За наміченим планом вирізаємо дві бічні частини, важливо простежити, що б вони були однаковими.

Закріплюємо отримані деталі на отворі, за допомогою саморізів. Робимо все акуратно, для того, щоб арка вийшла рівна. Потім приступаємо до вигнутої частини арки.

Для того що б встановити нижню деталь, необхідно вирізати рівну смугу, відповідну ширині стіни, а до довжини потрібно додати 10 см. Для того щоб відрізок гіпсокартону став дугоподібним, потрібно намочити і проколоти голчастим валиком, після чого залишити на якийсь час. Але не варто перестаратися, в такому випадку він розм'якне і трісне.

Тепер можна закріпити цей елемент до нашої майбутньої арці за допомогою гнучкої стрічки. Потім чекаємо висихання і кріпимо саморізами до готового каркасу. Робимо це від середини арки.

Далі чекаємо повного висихання, приблизно 12 годин.

Після повного висихання виконуємо фінішну обробку . В першу чергу прибираємо всі нерівності поверхні за допомогою дрібної наждачного паперу. Спеціальної шпаклівкою закладаємо шви. Тепер потрібно зміцнити перфоровані профілі, вони необхідні для підтримки міцності і утримання форми кутів арки. Після все потрібно покрити шаром шпаклівки і після її повного висихання прибираємо всі нерівності за допомогою тієї ж наждачного паперу. Потім наносимо шар грунтовки і знову чекаємо. І останній раз шпатлюем арку спеціальним складом і чекаємо її висихання.

Далі потрібно арку облагородити, надати їй гарний вигляд. Існує безліч способів це зробити, все залежить від уяви і матеріальних засобів.

Найлегшим і поширеним способом прикрасити арку можна назвати обклеювання шпалерами .

Фарбування арки один із самих практичних варіантів, так як в цьому випадку арку можна буде неодноразово мити, і протирати вологою ганчіркою, а також конструкція буде міцнішою.

Шалено красивий спосіб прикрасити арку це влаштувати її натуральним каменем . Але даний варіант досить дорогий, і служити буде майже безмежне час.

Copyright © . All Rights Reserved