Застосування сталевої труби у промисловості
Сталева труба займає почесне місце в нашій промисловості. Ще б, адже який будинок, завод, бойлерну, супермаркет або торговий центр не візьми — скрізь, хоч в якому-небудь якості, знаходять собі застосування сталеві труби. Із сталевих труб збирають каркаси для просторих супермаркетів і торгових центрів. З них прокладають теплотраси, газо - і водопроводи для різних споруд чи житлових будинків. І нарешті, єдиний завод в світі поки що не обходиться без сталевих труб в своїй конструкції (вони там можуть служити для самих різних цілей).Труба сталева — це той гвинтик, без якого вся наша промисловість б просто стала. І ні зараз, ні в найближчому майбутньому в промисловості без сталевих труб не обійтися.
Існують різні види сталевих труб. Труби сталеві розрізняються за формою, а також за розміром перерізу. Немає непотрібних труб: кожна труба знаходить своє виняткове місце у своїй галузі промисловості. Розглянемо види труб і їх призначення.
ТОВ «Максима Метал Сервіс» на сайті https://www.maxima-metall.dp.ua/ пропонує до реалізації: двутавр, швелер, лист, тонкостінні труби, гарячекатані та холоднокатані листи і безліч інших товарів.
Найпопулярніші види труб — це труба ВГП (водогазопровідна), труба електрозварна, а також профільні. Профільні труби дуже різноманітні за формою — є круглі, квадратні, прямокутні, багатокутні. Ці три виду труб і застосовуються практично у всієї нашої промисловості. Пройдемося по ним
Труба водогазопровідна. Як зрозуміло з самої назви — ця труба насамперед служить для транспортування по ній води і газу. Застосовується головним чином для проведення водопроводів, газопроводів, систем опалення в будівлі та житлові будинки. Це затребувана продукція і багатьом споживачам часто потрібно поставка металопрокату такого типу.
Труба електрозварна— кругла труба, як і труба ВГП, але набагато більші її і виконана не з такого якісного металопрокату. Ця труба має шви (вертикальний або спіральний). Ця труба служить більш масштабних цілей: прокладці магістральних тепломереж, трубопроводів, а також і при створенні металоконструкцій.
Профільні труби— це ті самі, різноманітні за формою труби. Профільні труби бувають круглими, трикутними, квадратними і прямокутними (залежно від профілю). Ці труби дуже зручні в транспортуванні завдяки особливій формі їх можна завантажити в кузов набагато більше, ніж вийшло б занурити звичайних круглих труб. Головне призначення профільних труб — складання різних будівельних конструкцій (всім нам відомі супермаркети і торгові центри побудовані — зроблені з них).
Це ми розглянули основні види труб. Для того, щоб побудувати який-небудь будинок, будівлю, торговий центр, завод — нам знадобиться будь-які саме з цих труб. Їх треба буде купувати. Добре б нові. Хоч і недешево це (адже вартість труб залежить від вартості, обсягу і інших характеристик угоди). Але труби сталеві хороші тим, що... можна в промисловості використовувати не тільки нові такі труби. Але і бушные, некондиційні, і відновлені. Ці труби також можуть стати в нагоді в промисловості, але коштують вони набагато дешевше. Розглянемо їх.
Труба бушная. Це колишні у вживанні газові, водопровідні, або ж використовувалися в хімічній промисловості труби. Ці труби — найбільш «корисні» з «не нових». З тієї простої причини, що ці труби можна використовувати... за тим же призначенням. З газопровідної, водопровідної або нафтопровідної труби бу — можна прокласти новий газо-, водо - або нафтопровід (незалежно від того, для якого саме проводу труба раніше використовувалася). Правда, є між цими трубами бо відмінності. Так, найбільш якісною вважається газопровідна труба бу — так як газ найменше трубу ушкоджує.На другому місці — нафтопровідна: нафта також не надто пошкоджує поверхню, але залишає в ній нафтопродукти. А найгірший варінт — водопровідна труба бу: вода сильно пошкоджує метал, в результаті труба дуже сильно піддається корозії.
Некондиційна. Це «відбраковані» труби. Не пройшли перевірку на якість (у них виявили подряпини, тріщини, підрізи, вм'ятини або що-небудь ще). Такі труби не можна використовувати за прямим призначенням — їх використовують як елемент металоконструкцій, гільзу і т. д.
Відновлені труби. Це ті ж самі труби бу (колишні у вживанні газо-, водо - і нафтопровідні), але зазнали відновленню. У цих самих труб бу обробили зовнішню і внутрішню поверхню, виправили дефекти — і вуаля! Труби знову придатні до експлуатації. Але точно також: краще всіх цінуються відновлені газопровідні труби, гірше — нафтопровідні, і найгірше — відновлені водопровідні.
Ну а є ще і оцинковані сталеві. Оцинковані труби — це ті ж труби вгп, електрозварні або профільні, але покриті шаром цинку. Цинкам, потрібно сказати, покривають тільки якісні сталеві труби — з якісного металопрокату. Цинк ще більше збільшує антикорозійної труб, морозостійкість, і просто довговічність.