Навіщо потрібен розподільний щит, і як його вибрати

Без розподільного щита не обходиться жоден монтаж електропроводки. Щитки встановлюються не тільки на великих підприємствах, але і в багатоквартирних будинках, і навіть в окремих квартирах. Основна функція такого пристрою - забезпечення стабільної та безпечної роботи електромережі і підключених до неї приладів. Розглянемо цю функцію, а також нюанси вибору розподільного щита докладніше.

Здесь вы сможете найти щитовое оборудование большой выбор,высокое качество и доступная цена.

Роль розподільного пристрою

Як можна здогадатися з назви, пристрій розподіляє напруження, забезпечуючи його рівномірне надходження по всіх каналах. Це запобігає перевантаження одного з них і згоряння електроприладів, а також зводить до мінімуму ризик короткого замикання. Крім того, завдяки наявності електрощита ви захищені від ураження електричним струмом.

Крім того, використання пристрою набагато зручніше, ніж стара розподільна коробка. Раніше для ремонту або монтажу окремого елемента потрібно знеструмлення всього приміщення, зараз же достатньо лише вимкнути відповідальний за потрібний електричний канал тумблер. Це в рази простіше, зручніше і безпечніше. Крім того, сучасні розподільні щитки виглядають набагато естетичніше.

Як вибирати розподільний щит

В першу чергу вибір залежить від того, наскільки розгорнутої буде система електропроводки, і на яке навантаження вона буде розрахована. Якщо потрібен розподільний щит для підприємства, то це буде досить громіздке пристрій, оскільки воно повинно бути досить потужним для розподілу великого навантаження і захисту від перепадів напруги. Зазвичай такі щитки також мають функцію переходу на резервне живлення в разі відключення електроенергії.

Для багатоквартирних будинків використовуються щити меншої потужності. Зазвичай їх розміщують на сходовому майданчику з розрахунком на 2-6 квартир.

Якщо у вас в квартирі або будинку велику кількість електроприладів або електроопалення, варто також задуматися про придбання розподільного щитка. Для таких потреб цілком підійде слабкострумовий розподільний щиток.

Зараз випускають велику кількість різних видів розподільних пристроїв. Дуже зручні компактні навісні та вбудовані варіанти.

Copyright © . All Rights Reserved