​Що таке диференціальний автомат

Електроенергія - це невід'ємна частина сучасного побуту. Неможливо уявити життя людини без цього важливого ресурсу. Жоден день не проходить без використання електричної мережі та підключення приладів. Складна побутова техніка та різноманітне обладнання вимагають регулярного живлення, а також захисту від перевантажень і короткого замикання.

Застосування диференціальних автоматів

Дифавтомат - це комутаційний апарат, що поєднує в собі функції автоматичного вимикача та пристрою захисного вимкнення, його можна придбати за посиланням https://amperok.com.ua/ru/nyzkovoltna-produkc%D1%96ja/prystroi-zahysnogo-vidkljuchennja/cat_prystroi_dyf_zahystu_promfactor/ прямо зараз. Автомат оберігає людину від ураження електричним струмом, запобігає короткому замиканню і перегріванню електричної проводки.

Під час проєктування і прокладання низьковольтної мережі дуже важливо забезпечити максимальний рівень безпеки. Дифавтомат успішно справляється з поставленим завданням. Завдяки широким можливостям виріб затребуваний у побуті та на виробництві.

У разі виникнення аварійної ситуації апарат відключає електричний ланцюг. Пристрій захисту знеструмлює живлення за будь-яких неполадок, здатних завдати шкоди електромережі та здоров'ю людини.

Пристрій і принцип роботи

Конструкція АВДТ буває двох видів. Електронна модель виконує функції тільки за наявності електроенергії, оскільки отримує живлення від фазного дроту. Електромеханічний автомат не потребує додаткового джерела, оскільки бере енергію зі струму витоку.

Пристрій складається з двох частин:

Автоматичний вимикач. Головною властивістю апарату є запобігання перевантаження електропроводки. Залежно від типу приладу, в ньому може бути встановлений дво- або чотириполюсний вимикач. Апарат передбачає відключення фазного і нульового провідників.

Пристрій захисного відключення. Призначення ПЗВ полягає в захисті мережі від струму витоків. Модуль містить трансформатор, який необхідний для виявлення залишкового струму, а також електронний підсилювач, на якому розміщена котушка електромагнітного скидання. Принцип дії полягає в порівнянні струмів у нульовому і фазному проводах.

Комплексний захист в автоматі відбувається завдяки диференціальному трансформатору, електромагнітному і тепловому розчеплювачам. Усі конструктивні елементи укладені в один модуль і розташовані в загальному корпусі.

Зовнішні частини пристрою:

  • корпус із тугоплавкого пластику;
  • марковані клеми, до яких підключаються кабелі;
  • один або два важелі вмикання-вимикання;
  • кнопка тестування для перевірки справності приладу.

Апарати використовуються в електромережах змінного струму, що мають одну або три фази. Підвищують рівень надійності та безпеки під час безперервної експлуатації обладнання.

Переваги та недоліки

Дифавтомат - це високорівневий захист за будь-яких обставин. Розрив ланцюга здійснюється незалежно від напруги джерела енергії. Прилад є обов'язковим атрибутом розподільного щита і захищає не тільки людину, а й усю електричну систему. Як і всі пристрої цього типу, диференціальні автомати мають низку переваг і недоліків.

З плюсів слід зазначити:

  • компактні розміри;
  • простий процес встановлення;
  • широкий діапазон робочих температур;
  • зносостійкість;
  • миттєве спрацьовування;
  • одночасне виконання кількох функцій.

Переваги диференціального автомата очевидні. Завжди простіше встановити одну одиницю приладу, ніж витрачати час на з'єднання двох пристроїв і підключення до них кабелів. Однак в апарата є й недоліки. У разі обриву нульового провідника фазний провід перебуває під напругою, що може призвести до ураження струмом. До мінусів відносять складність у пошуку причини спрацьовування, а також повну заміну приладу, у разі відмови одного з модулів.

Copyright © . All Rights Reserved