4 правила - як вибрати книжкову шафу

Популярність книжкової продукції потихеньку сходить нанівець, перевагу все більше віддається цифрових носіїв. Однак, наповнений книгами шафа продовжує бути повноправним елементом інтер'єру квартир, залишаючись символом зв'язку поколінь. Про те, які види книжкових шаф існують і як вибрати підходящий варіант, розповімо нижче.

Купить билет на самолет вы можете на Авиа произд быстро и по выгодной цене.

У сучасному світі шафа для книг - це не самостійний елемент меблювання, а частина гармонійної інтер'єрної композиції. На щастя, виробники корпусних меблів можуть створити будь-яку необхідну конфігурацію.

Які бувають шафи для книг

Книжкова шафа

Краще один раз побачити. Подивіться, наприклад, які книжкові шафи пропонує фабрика Пітмебель. Їх там близько 650 варіантів. А адже кожну модель можна зробити в будь-якому кольорі! Залишається тільки вибрати підходящий варіант.

Ключові моменти вибору

Місце розташування

Як правило, книжкова шафа встановлюють у вітальні або робочому кабінеті. Для цих приміщень підійдуть класичні масивні бібліотеки, які будуть основним місцем зберігання літератури. Для дитячої кімнати або спальні краще вибрати варіант поменше, щоб не захаращувати простір. Там розмістяться найулюбленіші видання і журнали.

Тип дверей

Залежно від стилю оформлення приміщення, можна вибрати книжкову шафу з заскленими або глухими дверцятами. Перший варіант підійде для інтер'єрів в класичному стилі. Додатково скла можна прикрасити піскоструминним малюнком, який може бути розроблений за вашим ескізом.

Другий варіант кращий для дитячих, де в цілях безпеки краще не застосовувати б'ються матеріали, і для лаконічних інтер'єрів, де традиційний вітраж буде виглядати инородно.

форма

Підбирати планування книжкової шафи потрібно виходячи з форми приміщення. Наприклад, у вузьких витягнутих кімнатах можна відвести під нього цілу стіну, тоді простір стане більш правильним геометрично.

Для кімнат з виступами і нішами підійде один з варіантів кутових шаф, Г-подібний або трикутний. Перший краще буде виглядати в просторому приміщенні, другий - в невеликому.

Шафа для книг традиційної форми може бути самостійним предметом обстановки, так і частиною класичної стінки або гірки. Це самий універсальний варіант, що підходять для багатофункціональних кімнат.

внутрішнє наповнення

Як правило, масивні бібліотеки встановлюють у великих будинках або квартирах, де про додаткові опціях можна не турбуватися. У стандартних же квартирах функціональність меблів відіграє вирішальну роль. Тому має сенс вибрати книжкову шафу з висувними ящиками або глухими секціями в нижній частині. Тоді він буде ще і додатковим модулем зберігання.

Відстань між полицями і їх кількість багато виробників пропонують вибрати самостійно, і в цьому є безсумнівний плюс. Наприклад, дитячі книги та альбоми живопису, як правило, мають більший формат. Виміряйте найвищу книгу в своїй колекції і відведіть окрему полицю для таких же «велетнів».

Практика показує, що відкриті полиці не дуже підходять для друкованих видань. По-перше, там буде збиратися пил, по-друге, корінці книг будуть вигоряти. Стелажі можна використовувати лише для періодики (газет і журналів) або для сувенірів.

Дотримуючись цих простих правил, ви зможете не тільки грамотно вписати шафу в інтер'єр, але і зберегти літературу в прекрасному стані. І, можливо, вхід в вашу власну Нарнію буде розташовуватися саме в книжковій шафі, а провідником стане багата уява і захоплюючі сюжети улюблених авторів.

Copyright © . All Rights Reserved