Ефективність інвестицій в комерційну нерухомість

Як визначити ефективність інвестицій у сфері комерційної нерухомості? Ринок нерухомості сьогодні має ряд найбільш значущих тенденцій, які визначаються багатьма факторами: від державної політики до попиту орендарів. В даний час найбільш рентабельним є інвестування магазинів і ділових центрів, менш - складські та виробничі об'єкти. Значущим обставиною, що впливає на "інвестиційну погоду" є збільшення кількості об'єктів комерційної нерухомості, керованих професійними компаніями менеджерів.

Качественные услуги предоставляют Грузчики Тольятти, их работой вы будете довольны.

Поява сучасних великих об'єктів практично однозначно призводить до "загасання" дрібних власників. Наприклад, оренда офісів від власника в Москві в спеціалізованому бізнес-центрі, обладнаному всіма необхідними інженерними комунікаціями, виглядає більш привабливо, ніж облаштування офісу в старому будинку. Подібна ситуація і зі складом, розташованим в напівпідвальному приміщенні без підходів і під'їздів транспорту, який явно програє охоронюваних територій професійного складу.

На картині ринку оренди комерційної нерухомості бачимо наступне: частіше пропонуються площі близько 200 кв.м, але високий попит і на невеликі площі до 60 кв. м. Досить значущими гравцями цього сегмента економіки є об'єкти-гіганти, наприклад, гіпермаркети, але чималу частку становлять магазини невеликих розмірів (продуктові чи промтоварні). Саме останні будують попит на невеликі торгові приміщення в місцях, найбільш доступних споживачам. До всього іншого, на ринкові умови значний вплив мають органи державної влади змінюючи критерії своєї дозвільної діяльності. Як приклад можна назвати введення правил торгівлі біля входів в метро, що кардинально змінило плани власників багатьох торгових павільйонів.

Будь-який підприємець з радістю побудував би торгові точки біля станцій метрополітену. Собівартість їх спорудження та утримання, досить невеликі, що поряд з величезним потоком потенційних покупців, робить такі проекти рентабельними. Але державне регулювання дозвільної системи в цьому питанні, а також заплутана і зовсім непрозора схема узгодження документів в різних інстанціях, представлений варіант практично не дають реалізувати.

Запорукою успішного капіталовкладення в бізнес-центри Москви, які пропонують таку послугу, як оренда офісу ЮАО, необхідно вважати здатність задовольняти вимоги, що пред'являються орендарями. Це основне якість комерційної нерухомості, яке зумовлює його привабливість. Об'єкти, що задовольняють всі або більшість запитів орендарів, будуть приносити більше прибутку. Ігноруючи ці рекомендації власник приміщення може виявитися серед тих, хто постійно шукає орендарів і зазнає збитків. Непрофесійний і необдуманий підхід до вибору об'єкта інвестування тягне за собою величезну кількість комерційних ризиків.

Copyright © . All Rights Reserved