Опис мульти спліт-систем, їх плюси і мінуси, особливості експлуатації
Мульти-спліт-система є однією з різновидів кондиціонування. Вона має зовнішній (один) і внутрішні блоки (два-п'ять). Основне призначення подібної системи - створення сприятливого мікроклімату в офісних або будь-яких інших приміщеннях.
Мульти-сплит-системы Toshiba вы можете заказать на этом сайте и купить по выгодной цене.
У кондиціонерах такого типу зазвичай встановлений один компресор. Крім того, всередині можна виявити кілька клапанів, основною функцією яких є подача холодоагенту в необхідний холодильний контур. Як правило, їх стільки ж, скільки внутрішніх блоків.
Основні плюси мульти-спліт-систем
Монтаж системи даного типу вимагає наявність одного місця для зовнішнього блоку. Завдяки цьому в процесі установки не псується фасад будівлі. Наприклад, можна розташувати зовнішній блок з внутрішньої сторони двору. У деяких новобудовах спочатку для установки кондиціонерів передбачено не більше одного місця. Тому в подібних випадках без мульти-спліт-системи просто не обійтися.
Немає обмежень однією позицією по типу внутрішніх блоків. Це означає, що можна в спальні, наприклад, встановити канальний внутрішній блок, на кухні - настінний, а у вітальні - підстельовий.
Шум від роботи такого кондиціонера чути тільки в тому місці, де він розташований. До того ж системи нового покоління не видають сильних звуків.
Мінуси мульти-спліт-систем
Якщо кондиціонер зламається, то все приміщення квартири або будинку залишаться без охолодженого повітря. Найчастіше виходять з ладу деталі зовнішнього блоку - компресор або вентилятор. Поява несправностей в платі не заважає роботі інших частин системи. Поломка одночасно декількох сплитов - вкрай рідкісний випадок. Рекомендується проведення регулярного сервісного обслуговування використовуваних кондиціонерів. Необхідно це для зниження ймовірності їх поломки.
Блоки, розташовані всередині кондиціонера, можуть працювати тільки в одному режимі. Наприклад, якщо в вітальні включити функцію охолодження, то обігріти в цей же час іншу кімнату не вийде. Система взагалі не буде працювати або видасть хибний код. Сьогодні у продажу можна знайти так звані VRV-системи (трехтрубного). Такі кондиціонери мають можливість запуску відразу декількох режимів. Залишається сподіватися, що незабаром почнуть виробляти і мульти-спліт-системи подібного типу.
Складність монтажу та їх вартість можна віднести до недоліків таких кондиціонерів. Для проведення холодильних трубопроводів в далекі місця без підвісної стелі і штроби не обійтися. За рахунок цього збільшується бюджет, необхідний для установки кондиціонера.
Мульти-спліт або одиночна система. Що вибрати?
Якщо основним критерієм є вартість кондиціонера, то система одиночного типу обійдеться дешевше. Мульти-спліт підходить для установки в квартирах, що мають суміжні кімнати. В інших випадках рекомендується використання одиночних систем.