Пластинчаті паяні теплообмінники купити, підібрати, достоїнства і недоліки
Пластинчаті паяні теплообмінники - це найбільш дешеві і той же час продуктивні і надійні теплообмінники серед своїх побратимів . У статті я спробую критично розглянути всі їхні переваги і недоліки, так, як ніби не маю жодного відношення до їх виробникам. Статус керівника підприємства не тільки займається продажем, але і монтажем і головне технічним і гарантійним обслуговуванням всіх типів пластинчастих теплообмінників (не тільки паяних) дає мені на це право.
Купити паяный теплообменник ви можете саме зараз не виходячи з будинку.
І так який теплообмінник краще купити паяний або розбірний.
Що собою являють собою паяні пластинчасті теплообмінники, щоб не повторюватися почитайте тут . Коротенько зовні це якийсь невеликий чемоданчик (так і хочеться додати жіночий) відливає дзеркальним світлом своєї поверхні. Але спеціально його ніхто не полірував, так зовні і всередині виглядає матеріал пластин, з яких виготовлений теплообмінник. Виготовлені пластини з нержавіючої сталі, а дзеркальну поверхню мають для того, щоб солі, неминуче знаходяться в гарячій воді менше осідали на їх поверхні.
При невеликих розмірах, наприклад 300х100х84 міліметра (жіноча сумочка - клач) він важить 12 кг і здатний забезпечити гарячою водою дитячий сад на 16 груп або 2х поверховий 24 квартирний будинок. Для прикладу такий же розбірний пластинчастий теплообмінник важити вже 150 кг при розмірах 950х520х300 міліметрів. Про кожухотрубні теплообмінників мені і говорити не хочеться, щоб отримати теж кількість гарячої води (1,3 тонни в годину з температурою в 60 градусів), як і від нашого малятка паяного пластинчастого теплообмінника, вам знадобляться три 4х метрових гіганта загальною вагою під 200 кг і окремою кімнатою для їх установки.
За рахунок чого ж виробник домігся такого результату?
якість стали, що дозволило зробити пластини теплообмінника тонше, а значить підвищити тепловіддачу
спеціальна гофрована поверхня пластин з ребрами жорсткості дозволила при одночасному збільшенні площі теплообміну збільшити їх жорсткість - здатність витримувати великий тиск.
меншу відстань між пластинами за рахунок паяної конструкції, без гумових прокладок, використовуваних в розбірних теплообмінниках, вода між пластинами теплообмінника швидше нагрівається.
І тут я відразу продовжує справедливе запитання скептиків - але ж чим менше відстань між пластинами, тим швидше він заб'ється. А як їх чистити? Викинути? Так, недбайливий або скупий господар на стадії закупівлі і монтажу так і зробить, хороший все передбачає заздалегідь.
У моїй практиці був випадок, коли власник, виклавши на сьогоднішні гроші 120 тисяч за теплообмінник для п'ятиповерхового 120 квартирного будинку, витративши ще стільки на його монтаж (за паперами) пошкодував 8 тисяч на фільтр. В результаті теплообмінник забився брудом вже на 3 місяць експлуатації. Так цей теплообмінник ми врятували, правда вже не по гарантії, він до цих пір працює нормально, без чистки вже 9 років і все одно це недбальство. Пластинчастий теплообмінник навіть при наявності на вході зв'язки грязевик, сітчасто-магнітний фільтр, система омагнічування води необхідно розбирати і промивати хоча б 1 раз в два роки, тоді він вам точно послужить років сто.
Якщо те ж саме перекласти на паяний пластинчастий теплообмінник, його врятли вдалося б реанімувати, розібрати його не можна, можна спробувати промити спеціальним розчином для очищення, що і потрібно робити в процесі технічного обслуговування. Промивати паяні пластинчасті теплообмінники рекомендується не рідше 1 разу на два роки, краще щорічно при підготовці системи опалення до опалювального сезону.
Звичайно першочергове питання тут витрати - все залежить він забруднення, зазвичай це від 10 до 30% вартості теплообмінника. Дорого - а в цих рядках і криється весь сенс рішення, який теплообмінник краще купити .
Вартість паяного пластинчастого теплообмінника приблизно в 2,5 рази менше, ніж такого ж розбірного. Отже промиваючи його 1 раз в два роки при 20% витратах ми порівнюємо в вартості з розбірним через 25 років, але ж і розбірний теплообмінник вимагає промивання і там витрати при кошторисі прокладок можуть становити до 40 відсотків його ціни. Потрібно додати, що прокладки розбірного пластинчастого теплообмінника витримують до трьох чисток.
Промивати паяний теплообмінник можна і самостійно, якщо мити щорічно, великого розуму і механізмів не потрібно.