Порядок укладання підлог щебеневих, з асфальтобетону, з цементних сумішей
Підлоги щебеневі з просоченням бітумом улаштовують із щебеню розміром 25-75 мм, причому велика щебеня не повинна перевищувати 70% товщини покриття. Поверхня щебеню покривають Калинець 14-25 мм і кам'яним відсівом. Щебінь укладають пошарово і ущільнюють катками вагою 50-80 кН, а потім катками вагою 100- 120 кН.
На сайте soski.info представлен широкий выбор фотографий красивых девушек.
Поверхня припиняють ущільнювати після того, як не залишається сліду від проходу котка. Гудронатор просочує поверхню пила за три проходи, рівномірно розливаючи бітум, нагрітий до 150 170 ° С. Після першого проходу (витрата 5-7 л / м2) розсипають клінеп, після другого (витрата 2,5-3 л / м2) -камінь дрібниця (відсів) з розрахунку 0,8-1 м3 на 100 м2 площі. Після цього поверхню підлоги коткують котками масою 1000-1200 Н.
Підлоги з асфальтобетону виконують з жорстких сумішей, що ущільнюються важкими катками, і литих асфальтобетонів, розрівнюють вручну. Литі асфальтобетони застосовують при малих обсягах н коли неможливо використовувати катки, при температурі повітря від 5 до 20 ° С.
Температура асфальту при жорсткій консистенції і температурі повітря на рівні підлоги понад 10 ° С на початку укладання повинна бути 130C, а в кінці не менше 100 ° С; при температурі повітря від 0 до 10 ° С, відповідно 140 і 100 ° С.
Температура литого асфальтобетону повинна бути при температурі повітря понад 5 ° С 160-140 °, а від С до -20 ° С-180-140 ° С.
Заборонено укладати жорсткий асфальтобетон при температурі нижче 0 ° С. Жорсткі асфальтобетонні суміші спочатку ущільнюють катками масою 5-8 т, а потім 10-12-тонними катками або вібраторами з електрообігрівом і частотою коливань 2000-3000 в 1 хв, кредпарітельно накотивши суміш котками масою 60-80 кг. Ущільнити асфальт припиняють після того, як ущільнюючий агрегат після проходки не залишає слідів.
У малодоступних місцях ущільнення виробляють гарячими трамбовками. Литі суміші укладають смугами шириною не більше 2 м, обмеженими рейками, які є маяками. Товщина шару литого асфальту не повинна перевищувати 25 мм. Суміші розрівнюють правилами по рейках і ущільнюють нитками масою 600-800 Н з підігрівом.
Підлоги з цементних сумішей . Для пристрої цементних підлог застосовують жорсткі бетони і мозаїчні склади з осадкою конуса 0 - 2 см, а цементно-піщані суміші - з осіданням конуса 3-4 см. Марку бетону визначають проектом виходячи з того, що вона повинна бути не менше 200, а марка цементно-піщаних і музичних складів - 150. Бетон і розчини укладають в підлогу смугами шириною не більше 3,5 м, обмеженими рейками. Укладений матеріал вирівнюють правилами і ущільнюють віброрейками або майданчиковими вібраторами до тих пір, поки суміш стане нерухомою, а на її поверхні з'явиться волога.
Укладений бетон або розчин загладжують гладилками. Якщо проектом передбачено железнение поверхні із застосуванням цементу, то його виконують до початку схоплювання бетону або розчину, посипаючи її сухою просіяним цементом. Мозаїчні підлоги шліфують спеціальними машинами після того, як мозаїчна суміш досягла міцності, виключає викришування частинок мармуру.
Асфальтові підлоги застосовуються в приміщеннях підвалів, а також складських і службових приміщеннях.
Переваги асфальтових підлог - водонепроникність, безшумність, достатня опірність стирання; недоліки - поганий зовнішній вигляд, деформативність під впливом тривалого навантаження і труднощі дотримання чистоти.
Асфальтові підлоги виконуються ит литого асфальту - суміші асфальтової мастики і нафтового бітуму з мінеральними наповнювачами (пісок, гравій, азбест і т. П.).
Підлоги з литого асфальту влаштовують на бетонному або шлакобетону підставі.
З метою індустріалізації асфальтові підлоги робляться з плит, виготовлених на заводах з більш якісних матеріалів з дотриманням технологічних правил. У якісному відношенні такі плити перевершують литий асфальт.
Розміри плит виконуються в межах від 150x150x20 мм до 300x300x30 мм.
Укладання їх виробляють на бітумної мастиці, а іноді на цементному розчині 1: 4 з добавкою вапна.
У приміщеннях, де можливе ущільнення важкими катками або вібраторами, підлоги можуть бути виконані з асфальтобетону.